in

81 ilde Huzur Türkiye 8 uygulaması

#kadinkitabi #Haber #Gündem #magazin #kadin #kadinkitabi #Haber #Gündem #magazin #kadin

Emniyet Genel Müdürlüğü, 74 bin 162 personel ile Türkiye genelinde ‘Huzur Türkiye-8’ uygulaması gerçekleştirdi.

81 ilde, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından eş zamanlı operasyon düzenlenerek ‘Huzur Türkiye-8’ uygulaması gerçekleştirildi.

81 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Alınan bilgiye göre aranan kişi ve araçların yakalanması, suçluların caydırılması ile huzur ve güven ortamının devamının sağlanması için 81 ilde eş zamanlı geniş çaplı uygulama yapıldı. Uygulamaya asayiş, terör, çevik kuvvet, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, özel harekat, trafik, uyuşturucuyla mücadele, deniz ve havacılık şubeleri ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığından 13 bin 525 ekipte görevli 74 bin 162 personel katıldı.

11 HELİKOPTER 84 DENİZ ARACI KULLANILDI

Uygulamada 11 helikopter, 84 deniz aracı ve 316 dedektör köpek kullanıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü Koordinasyon Daire Başkanı Ahmet Hakan Arıkan ve ilgili daire başkanları ile komutanlar, uygulamaları Koordinasyon Merkezi’nden canlı bağlantılarla anlık takip etti. Şehir giriş ve çıkışları ile şehir merkezlerinde önceden tespit edilen 4 bin 329 noktada, şüpheli kişi ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapıldı. Uygulama sonuçlarının daha sonra açıklanacağı bildirildi.

Ne düşünüyorsun?

0 Puanlar
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yazar/Author, Storyteller
Sağlık, beslenme, diyet, moda, stil, aşk, evlilik, güzellik, makyaj, anne, çocuk, bebek, hamilelik, alışveriş, kadın yaşamına dair konular kadinkitabi.com’da

FETÖ sanığı trafik kazasında öldü

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2 kanunu onayladı