in

Alman basını Rusya tatbikat değil savaş planı yaptı

#kadinkitabi #Haber #Gündem #magazin #kadin #kadinkitabi #Haber #Gündem #magazin #kadin

Rusya’nın Eylül ayında yaptığı terörle mücadele tatbikatını NATO ve Avrupa ülkelerine saldırı tatbikatı olarak yorumlayan Bild, Avrupa’ya savaş uyarısı yaptı.

Batılı istihbarat kaynaklarından bilgi aldığını ve Rusya’nın gerçekleştirdiği ‘Sapad 2017’ tatbikatının aslında Baltık ülkelerini hedef alan bir savaş planı olduğunu yazan Alman gazetesi Bild, çeşitli önlemlerin de alındığını iddia etti.

ÜLKELERİ BİLE YAZDILAR

Tatbikattaki senaryoya göre, bir kaç gün içinde Baltık ülkelerinin alınması hedefleniyor. Ardından tatbikattaki simülasyonda, NATO üyesi Batı Avrupa ülkeleri ve özellikle Almanya, Hollanda, Polonya, Norveç, Finlandiya ve İsveç’e yıldırım harekatı düzenlenmesi yer alıyor.

Haberde, Rusya’nın dört yılda bir düzenlediği Sapad (Batı) tatbikatının savunma ve anti terör amaçlı olduğunu açıkladığı ancak bunun tam olarak doğru olmadığı öne sürüldü.

“İSKENDER FÜZELERİ KULLANACAKLAR”

Gazete, Rus ordusunun savaş planlarının, NATO’nun askeri karşılık vermesini de önlemeyi hedeflediğini, bu amaçla tatbikatta Alman ve Hollanda donanmalarına ait tesislerin, kuzeyden yapılacak hava saldırılarıyla vurulması planının da bulunduğunu iddia etti.

Gazeteye konuşan istihbarat yetkilileri, Rusya’nın savaş durumunda İsveç ve Finlandiya’nın tarafsız kalmayacaklarını düşündüğünü, bu nedenle de bu ülkelere yönelik İskender füzeleriyle saldırılar planladığını ileri sürdüler.

Ne düşünüyorsun?

0 Puanlar
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yazar/Author, Storyteller
Sağlık, beslenme, diyet, moda, stil, aşk, evlilik, güzellik, makyaj, anne, çocuk, bebek, hamilelik, alışveriş, kadın yaşamına dair konular kadinkitabi.com’da

Suriyeli aktivistler Kerim bebek için harekete geçti

CHPli Sezgin Tanrıkulu Mecliste ortamı gerdi