in

Başbakan Yıldırım Bangladeşli mevkidaşıyla görüştü

#kadinkitabi #Haber #Gündem #magazin #kadin #kadinkitabi #Haber #Gündem #magazin #kadin

Başbakan Binali Yıldırım, Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina ile ortak basın açıklaması yaptı.

Resmi ziyaret kapsamında Bangladeş’te bulunan Başbakan Binali Yıldırım, başkent Dakka’da Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina ile görüştü. Mevkidaşlar, görüşmenin ardından ortak açıklamada bulundu.

Başbakan Yıldırım’ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

“Kardeşlik ilişkilerimizi daha da ileriye götürmek en temel hedeflerimizden biridir.

“ROHİNGYA MÜSLÜMANLARA DESTEK İÇİN BURADAYIZ”

Bangladeşli kardeşlerimizin gösterdiği destek, fedakarlık ve dayanışma her zaman hafızalarımızdadır. Geçen süre içerisinde 7 yıl aradan sonra tekrar ülkenizi ziyaret etmek ve ikili ilişkilerimizi geliştirmek özellikle son zamanlarda Rohingya müslümanlarının yaşadığı dramı yerinde görmek ve desteği yapmak için buradayız. Elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz.

“BANGLADEŞ, YÜKSEK DÜZEYDE BÜYÜME GÖSTEREN ÜLKELERDEN”

Bangladeş son yıllarda yüksek düzeyde büyüme gösteren en yüksek ülkelerden biri. Dinamik bir ülke. Gelişmeyi ortaya koymuş bir ülke. Bu hedefte Türkiye olarak kardeş Bangladeş’e nasıl katkı sağlıyabiliriz. Bu konuları ele alma şansımız oldu. Kültür alanında, eğitim alanında neler yapabileceğimizi değerlendirme fırsatımız oldu. 2 anlaşmayıda imzaladık. İşletmeler arasındaki anlaşma. Ayrıca Rohingya kriziyle hükümet olarak yapabilceğimiz katkılaır görüşme fırsatı vurduk. Sayın Başbakanı ve yönetimini bir kez daha Rohingya Mülslümanları için yaptıkları için tebrik ediyorum. Krize siyasi ve uzun vadeli çözüm bulunması için sürdürdükleri uluslararası diplomasi başarısından dolayı tebrik ediyorum.

“ULUSLARARASI CAMİA ÇÖZÜM İÇİN DAHA ETKİN HAREKET ETMELİ”

Myanmar ve Bangladeş arasında 24 Kasım’da imzalanan anlaşma orta ve uzun vadede bu Rohingya Müslümanlarının kendi topraklarına dönüşünü mümkün hale getirmesini ümit ediyorum. BM başta olmak üzere uluslararası camiada bu sorunu sadece Bangladeş’in sorunu olarak görmekten vazgeçmesi ve çözüm için daha etkin hareket etmesi icap etmektedir.”

Ne düşünüyorsun?

0 Puanlar
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yazar/Author, Storyteller
Sağlık, beslenme, diyet, moda, stil, aşk, evlilik, güzellik, makyaj, anne, çocuk, bebek, hamilelik, alışveriş, kadın yaşamına dair konular kadinkitabi.com’da

Yeşilçamın emektar oyuncusu Günay Güner vefat etti!

Davut Güloğlu – Hayko Cepkin davası sonuçlandı