in ,

Hımm

Erkek bebek belirtileri nelerdir?

Erkek bebek belirtileri nelerdir? Bir çok anne talibi hamile kalmış olduğu vakit çocuğunun cinsiyetini merak eder. Çocuk doğmadan hazırlık yapmayı her anne ister. Fakat bunu cinsiyetini bilmeden yapmak istemezler.

Günümüzde gelişmiş cihazlar yardımıyla bebeğin cinsini fazlaca büyük oranda tespit edilebilmektedir. ama bu cihazlar 16.  haftadan ilkin yanıt verememektedir. Bebeğin cinsiyetini daha erken öğrenmek isteyen anne adayları için adam bebek emareleri nedir sorusunu bir yazı altında toplamaya karar verdik. Kimisi annelerin tecrübelerinden, kimisi bilimsel araştırmalardan, kimisi de kocakarı inançlarından derlediğimiz bu yazımızda, adam bebek emarelerini anlatıyoruz.

Adam Bebek Emareleri

Anne adayının göbeğinin sivrileşmesi

En sık duyulan belirtilerden biridir. Anne adayının göbeği sivri ve basketbol topu şeklinde olmasıdır. Anne adayının göbeği bu şekildeyse, yüksek ihtimalle adam bebek doğacağına inanılır.

Bebeğin nabzının dakikada 140’dan düşük atması

Meydana getirilen araştırmalara gore bebeğin nabız atışı da bizlere cinsiyetini söylemekte. Bebeğin nabız atışı 140’dan düşük ise bizlere adam bebek olacağını işaret eder.

Tatlı  aşermek

Erkek bebek belirtileri nelerdir? En fazlaca söylenen belirtilerden biride budur. O şekilde ki; “ye tatlıyı çıkar Hakkı’yı, ya ekşiyi çıkar Ayşe’yi” şeklinde deyimlerde söylenmektedir. Kocakarı diye tabir ettiğimiz tecrübeli kişilerin çoğunlukla bu durumu savunması ve çoğunun da bunun sonucunda adam bebek dünyaya getirmesi, bu söylemi haklı çıkarmaktadır.

Meme ucunda koyulaşma

Anne olmuş kişilerin tecrübelerine bakarak, meme ucunun koyu renk alması, doğacak bebeğin adam olduğuna bir işaret olarak gösteriliyor.

Ellerinin kuru, ayaklarının soğuk olması

Tecrübelere gore adam bebek bekleyen anne adaylarının, kız bebek bekleyenlere gore elleri daha kuru, ayakları daha soğuk oluyor.

Hamilelikte kişilik değişimleri

Erkek bebek belirtileri nelerdir? The Scientific dergisinin yapmış olduğu araştırmaya gore, doğacak olan bebeğe gore anne adaylarının kişiliklerinde değişimler görülmektedir. O şekilde ki; adam bebek bekleyen anne adaylarının testosteron seviyesi daha yüksek olduğundan dolayı, erkeklere özgü davranışlar ve tavırlar ortaya çıkıyor. Bu davranışlar ise, kabalaşma yada saldırganlık olarak adlandırılıyor.

Sabah bulantısı yaşamama

Gebeliğin ilk 3 ayında sabah bulantısı yaşamıyorsanız, bu durum adam bebek olacağına bir işarettir.

İdrar renginde değişiklik

Gebelik döneminizde idrarınız sarı ve parlaksa, bebeğinizin adam olma olasılığı yüksektir.

Alyans yöntemi

Erkek bebek belirtileri nelerdir? Başka bir kocakarı yöntemi gene burada karşımıza çıkmakta. İnce bir ipe alyansınızı bağlayın. Sırt üstü yatar vaziyette göbeğinizin üstüne yaklaştırın ve sallandırın. Bu sallantı düz bir halde oluyorsa kız, dairesel şekilde dönüyorsa adam olacağına inanılmaktadır.

Protein yeme isteği

Adam bebek bekleyen anne adaylarının et, peynir, yumurta şeklinde protein içerikli yiyecekleri aşerdiği görülmüştür.

Saç, tırnak ve kıllar

Tecrübeli anne adaylarının söylediklerine gore saç, tırnak ve kıllarınız normalden daha süratli büyüyorsa adam bebek olacağına bir işarettir. Hatta bilhassa ayak kıllarının bu zamanda daha süratli uzadığı bildirilmiştir.

Göğüs Boyutu

Gene tecrübeli anne adaylarının söylediklerine gore, kız bebek bekleyenlerin sol, adam bebek bekleyenlerin sağ göğüsleri daha iri olur.

Kilo Alımı

Adam bebek sahibi olan anne adaylarının gene söylediklerine gore, eşlerinin de kendileri ile beraber kilo almasıdır.

Ne düşünüyorsun?

0 Puanlar
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yazar/Author, Storyteller
Sağlık, beslenme, diyet, moda, stil, aşk, evlilik, güzellik, makyaj, anne, çocuk, bebek, hamilelik, alışveriş, kadın yaşamına dair konular kadinkitabi.com’da

at-kestanesi

İşte At Kestanesinin Hiç Bilmediğiniz Yararları

Kız bebek belirtileri nelerdir?