in

IKBYdeki hükümet karşıtı gösteriler

#kadinkitabi #Haber #Gündem #magazin #kadin #kadinkitabi #Haber #Gündem #magazin #kadin

ABD’nin Bağdat Büyükelçiliği, IKBY ve Irak’ın güneyinde meydana gelen gösterilere ilişkin ülkedeki vatandaşlarını uyardı

ABD’nin Bağdat Büyükelçiliği, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nde (IKBY) devam eden hükümet karşıtı kitlesel gösteriler nedeniyle vatandaşlarına güvenlik uyarısında bulundu.

BÜYÜKELÇİLİK UYARDI

Büyükelçiliğin resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamada, IKBY’de 18-19 Aralık’ta meydana gelen gösterilerin şiddete dönüşmesi sonucu ölen ve yaralananlar olduğu hatırlatıldı.

Irak’ın güneyindeki vilayetlerde de toplumsal hareketlenmeler olduğu belirtilen açıklamada, barışçıl gösterilerin kısa süre içinde şiddetli eylemler haline gelebileceği ifade edildi.

Açıklamada, bu kapsamda, Irak’ta yaşayıp seyahat eden ABD vatandaşlarının güvenlik önlemlerine dikkat etmeleri istendi.

IKBY’DE HÜKÜMET KARŞITI GÖSTERİLER

IKBY’de muhalefetin önde gelen partilerinden Goran (Değişim) Hareketi ve Kürdistan Yurtseverler Birliği’nin (KYB) güçlü olduğu Süleymaniye’de bazı öğretmenlerin “yolsuzluk ve geciken maaşları” gerekçe göstererek hafta başında başlattığı protesto kısa sürede kitlesel gösterilere dönüştü.

Süleymaniye kent merkezinde başlayan gösteriler daha sonra birçok ilçeye yayıldı. Göstericiler birçok parti binası ve kamu binasını ateşe verirken çıkan olaylarda şu ana kadar 5 kişi öldü, 93 kişi yaralandı.

Ne düşünüyorsun?

0 Puanlar
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yazar/Author, Storyteller
Sağlık, beslenme, diyet, moda, stil, aşk, evlilik, güzellik, makyaj, anne, çocuk, bebek, hamilelik, alışveriş, kadın yaşamına dair konular kadinkitabi.com’da

Amerikalı kadının kendisinden bir yaş küçük bebeği oldu

33 milyon ton atık geri kazanıldı