in

İLİŞKİNİZİ CANLI TUTACAK ÖNERİLER

Aşk Çok Önemlidir.

İLİŞKİNİZİ CANLI TUTACAK ÖNERİLER Her şey birazcık rutine binmişken, ilişkiyi canlı tutacak bazı minik jestleri unutuveririz. Aslen her gün devamlı küçük jestler yaparak ilişkinizde pozitif yönde bir değişiklik meydana getirebilirsiniz.

AKILLI TELEFONUNUZU KAPATIN

Akşam yemeklerinde telefonunuzdan devamlı toplumsal medya hesaplarınızı takip ediyorsanız, o süre telefonunuzu kapatmanın vakti gelmiş anlama gelir. Oldukça sık toplumsal medya kullanımıyla ilişkideki mutluluk içinde ters orantı vardır. Bazı insanoğlu kızgın olduklarında, partnerlerine bir şey söylememek için telefonlarına sarılıp, ona bildiri gönderme yolunu tercih edebilirler. Bu, kişinin bir nevi partneriyle kendi içinde mesafe oluşturmak için tercih etmiş olduğu bir yöntemdir. Her ne kadar böylesi bir durumda partnerinize şefkatli ya da güzel içinde ne olduğu olan bir bildiri yollamanın ziyanı olmasa da, bir şeye öfkelendiğinizde bunu direk olarak onunla konuşmanız daha yararlı olacaktır.

YATAĞA AYNI ANDA GİRİN

Partnerinizle asla özgürce, rahat bir süre geçiremediğinizi mi düşünüyorsunuz? Bilhassa bayanların bu mevzuda oldukça kırılgan bulunduğunu belirtmeliyim. O süre yatağa aynı anda girmek bir çözüm olabilir. Uyku zamanı tüm gün içinde kim bilir baş başa kalabildiğiniz tek süre olabilir. Geceleri geç saatte uyuyan biri olsanız bile, partnerinizle yatağa aynı saatte girebilir ve o uykuya dalana kadar yanında durabilirsiniz. Yataktayken dokunun elbet ki, sarılın. Her ikiniz de ne olursa olsun yeteri kadar uyumalısınız. Geceleri yeteri kadar uyumayan kişiler ertesi gün partnerleriyle münakaşaya daha yatkındır.İLİŞKİNİZİ CANLI TUTACAK ÖNERİLER

PARTNERİNİZE BİR FİNCAN KAHVE YAPIN

Partnerinize olan sevginizi ifade etmek için illa devamlı büyük jestler yapmanıza gerek yok. Örneğin sabahları ona bir tost yapmak benzer biçimde rahat bir jest ilişkinizin düzelmesine destek olabilir ya da şu şekilde kıvamında bir Türk kahvesini kimi zaman siz yapmalısınız. Partnerlerin birbirlerine sık sık küçük jestler yapması mutlu bir birlikteliğin göstergesidir. Sık sık ve tertipli olarak küçük jestler yaparak, birlikteliğin rutinleşmesine engel olmanın yanında, ona mühim ve hususi bulunduğunu hissettirebilirsiniz.

GEÇMİŞTEKİ KOMİK BİR ANINIZDAN BAHSEDİN

İlk görüştüğünüz zamanlardan, o ayaklarınızın havada olduğu zamanlardan ara ara bahsedin. Gittiğiniz bölgeler, yaptığınız çocukça, çılgınca anılardan bahsedin. Kimi zaman en iyi hatıralar en gülünç olanlarıdır. Motivasyon ve duygular üstüne meydana getirilen bir araştırmada, geçmişte birlikte güldükleri vakaları hatırlayan çiftlerin ilişkilerinden sevinç oranları, gene pozitif yönde hatıraları olan fakat içinde komiklik ya da eğlencenin olmadığı anılarını hatırlayanlara bakılırsa daha yüksek çıkmış. Geçmişte gülünen bir vakası anımsamak ilişkiye taze kan pompalıyor. Şundan dolayı kişiler o vakası hatırladıklarında tekrardan gülüyorlar ve rahatlıyorlar.İLİŞKİNİZİ CANLI TUTACAK ÖNERİLER

TER ATTIRACAK BİR EGZERSİZ YAPIN

Tertipli egzersiz yapmanın uzun solukta yatak odasındaki dayanıklılık, kuvvet ve esnekliği arttırdığı hepimiz tarafınca bilinir fakat ter attıracak bir egzersiz yapmanın derhal görülebilecek neticeleri da vardır. Egzersiz sonucu açığa çıkan endorfinler sizde bir adrenalin akımına sebep olur, bu da olarak uyarılmanıza yardım eder. Yürüyüş yapmak, koşmak ya da bisiklete binmek benzer biçimde kalp atım hızınızı arttıran aktivelerin kişinin isteği üstünde pozitif yönde bir tesiri vardır. Sizin olarak uyarılmış olmanız partnerinize de sirayet edecek ve ilişkinize değişik bir coşku katacaktır.

AKŞAM YEMEKTEN ÖNCE DANS EDİN

Devamlı yeni şeyler deneyen çiftlerin ilişkileri daha yüksek kaliteli. Örneğin akşam yemeği zamanı yeni bir şey tecrübe etmek için uygun zamanlardan biri. Yiyecek yaparken hoş bir müzik açın ve birlikte dans etmeye başlayın, dans uymuyorsa içten bir sarılmayla açtığınız türkü ya da şarkıya uyum sağlayabilirsiniz. Ya da sözgelişi yemeği bu kez siz yapabilir, en azından güzel müzik eşliğinde salatayı da siz halledebilirsiniz.

Yaşantınızı YATAK ODASININ DIŞINA TAŞIYIN

Giriş, gelişme ve netice uygulamasıyla rutinleştirip resmi daireye çevirdiğiniz yatak odasını memuriyet havasından kurtarın. yaşantınızda mühim olan ikinizin de doyum olmasıdır, dürtüseldir oldukça fazla kuralı, aşırı sınırları ve rutini sevmez. daha öncesinden asla yaşamadığınız bir odada ya da yerde deneyin. dünyadaki bu benzer biçimde değişimler dopamin sistemini harekete geçirir. Vücudunuz daha oldukça dopamin salgılamasına sebep olacak bir şey yaptığınızda, o şey pozitif pekiştirici vazifesi görüyor. Partnerinize bu şekilde bir öneride bulunmak için uzun uzadıya izahat yapmanıza gerek yok. Örneğin, bir cümleyle ona niyetinizi belli edebilirsiniz.İLİŞKİNİZİ CANLI TUTACAK ÖNERİLER

PARTNERİNİZE SARILIN

Sarılma ya da partnerinizin elini tutma benzer biçimde dışı dokunmalar da ilişkinizin canlı ve sıhhatli kalabilmesi için kadar önemlidir. Partnerinize ne kadar oldukça dokunursanız, birbirinize karşı kendinizi uzun solukta o denli rahat hissedeceksiniz. Dokunma bizim rahatlama ve sakinleşme yollarımızdan biri. Partnerinize her dokunduğunuzda, ona pozitif bir bildiri yolluyorsunuz.

ONA YENİ BİR SORU SORUN

Herhangi bir çifte sorsanız, bir ihtimal söyleşi zamanlarının çoğunda işten, çocuklardan ya da arkadaşlarından bahsediyorlardır. Son olarak ne süre partnerinize onunla ya da alaka alanlarıyla ilgili bilmediğiniz bir şey hakkında sual sordunuz? İlişkiler geliştikçe, hepimiz değişiyor. Bu yüzden, ilişkinizin ilk başladığı yıllara kıyasla, partnerinizin alaka alanlarında ya da isteklerinde değişimler olmuş olabilir, olmamışsa da onun alaka alanlarını da merak edebildiğinizi gösterin, şaşırtın. O nedenle, partnerinize normalde sormayacağınız bir sual mesele.

ONA SIK SIK TEŞEKKÜR EDİN

Partneriniz size destek olma amaçlı ya da sizi hususi hissettirecek son olarak ne yapmış oldu, bunu düşünün ve ona bunun için teşekkür edin. Partnerinizle süre içinde birbirinize karşı rahat olduğunuz bir ilişki biçimi geliştirdiğiniz için, ihtiyacınız olan şeyleri esasen karşılaması icap ettiğini düşünmeye başlayabilirsiniz. Partnerlerden biri diğerine sözgelişi ev işlerinde destek olsa ya da bir armağan alsa, öteki partner çoğunlukla ona teşekkür etmeyi unutur. Ve asla partnerinize bir tek hayatınızda olduğundan teşekkür ettiğiniz oldu mu?

Ne düşünüyorsun?

0 Puanlar
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yazar/Author, Storyteller
Sağlık, beslenme, diyet, moda, stil, aşk, evlilik, güzellik, makyaj, anne, çocuk, bebek, hamilelik, alışveriş, kadın yaşamına dair konular kadinkitabi.com’da

Hamilelikte Doğru Beslenme Tavsiyeleri

Çay nasıl güzel demlenir?