in

İsrail kahraman Filistinli genci de gözaltına aldı

#kadinkitabi #Haber #Gündem #magazin #kadin #kadinkitabi #Haber #Gündem #magazin #kadin

İsrail askerine alan okuduğu için Türkiye’de ’Hanzala Cesaret Ödülü’ alan 16 yaşındaki Filistinli Ahed Tamimi, gözaltına alındı.

Birkaç sene önce gözaltına alınmak istenen kardeşini kurtarmak için askerlere alan okuyan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de görüşen 16 yaşındaki Filistinli Ahed Tamimi, bu sabah İsrail güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.

EVİNE BASKIN DÜZENLENDİ

İsrail güvenlik kuvvetleri, Ramallah’ın kuzeybatısında bulunan Nebi Salih köyüne 20 askeri araçla baskın düzenledi. Nebe Salih köyüne düzenlenen baskında Ahed Tamimi gözaltına alındı. Tamimi’nin evine baskın düzenleyen İsrail işgal kuvvetleri, Temimi’nin anne ve babasını darp etti, evdeki telefon ve bilgisayara da el koydu. Ahed Tamimi’nin ardından annesi Nermin el Tamimi de gözaltına alındı.

Ahed Tamimi kardeşini gözaltına almak isteyen İsrail askerlerine alan okuduğu görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasıyla tanınmıştı.

“ÖMÜR BOYU HAPİS KALMALI”

16 yaşındaki Temimi için İsrail basını “ömür boyu hapse mahkum edilmeli” “ömrünün sonuna kadar hapiste kalmalı” ve “ömrü hapiste sonlanmalı” başlıklarıyla haberi duyurdu.

Temimi İsrail askerlerine karşı gelmek ve İsrail askerleri ile mukavemete girmekle suçlanıyor.

Ne düşünüyorsun?

0 Puanlar
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yazar/Author, Storyteller
Sağlık, beslenme, diyet, moda, stil, aşk, evlilik, güzellik, makyaj, anne, çocuk, bebek, hamilelik, alışveriş, kadın yaşamına dair konular kadinkitabi.com’da

Aleyna Tilkinin hayranı şaşırttı!

Bingölde 6 PKKlı terörist etkisiz hale getirildi