in

İsrail Parlamentosu Erdoğanın Kudüs duruşunu tartıştı

#kadinkitabi #Haber #Gündem #magazin #kadin #kadinkitabi #Haber #Gündem #magazin #kadin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesine en aka tepkiyi göstermesi, İsrail Parlamentosu’nda tartışmaya açıldı.

ABD’nin Kudüs hakkında aldığı karar ve İsrail ordusunun Filistin’de yaptığı katliamlara sessiz kalmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’de tartışma konusu oldu. Erdoğan’ın bugün İsrail Parlamentosu’nda tartışmaya açılmasına, Filistin asıllı milletvekili Ahmed et-Tiybi tepki gösterdi.

ET-TİYBİ’DEN AŞIRI SAĞCILARA ERDOĞAN TEPKİSİ

Likud Partisi milletvekili aşırı sağcı Yehuda Glick ile bazı İsrailli sağcı milletvekillerinin, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kudüs’e ilişkin açıklamalarından dolayı cezalandırılmasını istemeleri” üzerine, konunun Knesset Genel Kurulu’nda tartışmaya açılmasına Filistin asıllı milletvekili Ahmed et-Tiybi tepki gösterdi.

Filistin asıllı milletvekili Ahmed et-Tiybi

“TÜRKİYE ONURLU BİR TAVIR SERGİLEDİ”

Knesset’teki Ortak Arap Listesi Bloku üyesi milletvekili Tiybi yaptığı yazılı açıklamada, “Sağcı milletvekilleri Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kudüs’e ilişkin tavrı nedeniyle cezalandırılması talebinde bulundu. Sağcı milletvekiller, Erdoğan’ın İsrail’in egemenliğine müdahale ettiğini belirtti.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tavrının son derece onurlu bir tavır olduğunu vurgulayan Tiybi şunları kaydetti:

“Türkiye Cumhurbaşkanı ve halkının Trump’ın kararına karşı ortaya koyduğu tavır onurlu bir tavırdır. Tüm Arap ve İslam ülkeleri, Filistin halkının davasına destek vermek için böylesi bir tavır ortaya koymalıdır.”

Fotoğraf: AA Arşiv

“ERDOĞAN’A SALDIRMALARININ NEDENİ SAĞLAM POZİSYONUDUR”

Kudüs’ün Filistin devletinin başkenti olduğunu ve bunun bu şekilde devam edeceğini kaydeden Tıybi, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İsrail’in sağ kanadını öfkelendiren ve Erdoğan’a saldırmasına neden olan şey Türkiye’nin izlediği net ve sağlam pozisyonudur ki bu da hiçbir şekilde tevil kabul etmeyen tarihi gerçeklere dayanmaktadır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldırmalarının bir nedeni de özellikle İslam İşbirliği Teşkilatı’nın (İİT) dönem başkanı olarak doğru ve doğal bir tavır sergilemesidir. Kudüs baş tacımızdır, Trump’ın kararından önce de sonra da Filistin devletinin başkentidir ve öyle de kalmaya devam edecektir.”

Ne düşünüyorsun?

0 Puanlar
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yazar/Author, Storyteller
Sağlık, beslenme, diyet, moda, stil, aşk, evlilik, güzellik, makyaj, anne, çocuk, bebek, hamilelik, alışveriş, kadın yaşamına dair konular kadinkitabi.com’da

Polisler TEMde kimyasal madde yüklü tankeri kurtardı

Esenyurtta istinat duvarı boşluğuna düşen köpek kurtarıldı