Büşra Küçük Kötü Çocuk 4

Büşra Küçük, Kötü Çocuk hikayesi ile oldukça okunan bir yazar olmuştur. Gençler tarafınca oldukça okunan Büşra Minik; Fena Çocuk 4 kitabında Kayla ve Meriç konusunda sona doğru adım atmaktadır.

Kayla, hayata tutunmaya çalışırken bile çevresinde o oldukça sevilmiş olduğu turuncu ışıklar vardır. Kayla’nın sevilmiş olduğu turuncu ışık, Meriç’in içinde ki tüm karanlığı aydınlatmıştır. Meriç daha onu görmüş olduğu ilk gün anlamış olur, Kayla onun karanlığına güneş şeklinde dünyaya gelmiştir. O hayata tutunmaya çalışırken bir dakika olsun onu yalnız bırakmaz. Bundan dolayı bu hastaneye asla güvenmemektedir. Kayla’yı ameliyat eden hekim hakkında çoktan soruşturma başlatılmıştır. On beş gündür etrafını saran ve bedeninin ısısını normale dönmesine destek olan ampullerin içinde yatmaktadır. Onu, buna zorunlu edenler de müdafa dilekçeleri ile uğraşmaktadır.

Kayla’ya bunu yapanlar Meriç’in arkadaşı Bora tarafınca aranmaktadır. Meriç bunu onların yanına bırakmayacaktır.

Kayla’nın uyuduğu bir ayın sonunda onu düzgüsel odaya alırlar. Hepimiz yeni odaya girerken Meriç dışarı da kalır. Onun değişeceğinden korkmaktadır. Kayla’nın anası ve babası, O’nun kalbinin attığını fark edip morgdan çıkardığı için Meriç’e minnettardır. Babası Meriç’e korkusunu yenmesini söyleyerek, Kayla’nın annesini ve arkadaşı Sevinç’yi alarak yemeğe götürür. Hepimiz gidince hemşire Kayla’nın uyandığını söyler. Kayla’nın ilk düşündüğü bebeği olsa da Meriç bebekten oldukça Kayla’yı düşünür. Hepimiz ondan mucize diye bahsederken o kendinin bir hata bulunduğunu düşünmektedir.

Bir ayın sonunda Kayla eve çıktıktan sonrasında da bir süre daha konuşmaz. Kimselerle konuşmak, görüşmek istemiyordur. Onun uyanması ile yaşam eskisi şeklinde devam etmeye adım atar. Babası sevgilisi ile evlenmeyi düşündüğünü söyler. Bu Kayla’nın beklemediği bir şeydir. Ertesi gün tüm arkadaşları evlerine gelir. Hepimiz; onu konuşturmak için o uyurken ki düşüncelerini anlatmaya adım atar. Buna dayanamayan Kayla, annesinden özür dileyerek ağlamaya adım atar. Düzgüsel hayatına devam etmeye çalışan Kayla, Meriç ve Semih ile aynı hususi üniversitededir. Aslen hayalleri başka olsa da bu durumu da kabul eder. O gün Meriç’in anası, babası onu görmek isteyince onların evine giderler. Meriç otomobilden telefonunu almaya gidince Kayla, Meriç’in anne ve babasının ondan bir şey sakladığını öğrenir. Semih’in yardımı ile bulmaya karar verir. Birkaç gün Meriç kendini resimlerine verir. Kayla’nın izni ile onun resimlerini yapmaktadır.

Kayla’nın sorumsuzca davranmasının altında ki sebep babasıdır. Babası onlara haiz çıkmamış ve anası birçok zorluğa tek başına göğüs germiştir. Asla babasının evlenmesine razı olmayacaktır. Anası ve babasının kavgası sonucu anası Eskişehir’e döner. Annesinin dönmesinden sonrasında o da yanına gider. Eskişehir’de olmak ona iyi gelir. Burada Sevinç ve Berkan’la buluşur. Eski sevgilisi Berkan bir türlü bittiğine inanmaz ve eskisi şeklinde olmak ister. ama anlamadığı şey Meriç ve Kayla birbirinden kopmayacak şekilde bağlıdır. Kayla ertesi gün lise arkadaşları ile buluşur. Meriç hakkında konuşmaktan rahatsız olunca eve gitmeye karar verir. Berkan peşinden mekandan çıkınca Kayla’yı sıkıştırmaya adım atar. Ne yapacağını bilemeyen Kayla’ya kahramanı Meriç yetişir. Kayla’yı da alarak Melehan’a geri dönerler. Melehan’a döndükten sonrasında Meriç o iki evladı bulur. Kayla Semih’e haber verince Semih polisler ve babasının adamları ile beklemektedir. Meriç işini bitirince polis iki evladı alarak gider. Birkaç gün sonrasında Kayla bir restoran da doktoru Ümit ve tanımış olduğu Leyla Hanım ile buluşur. Onu yormayacak bir iş ayarlaması yaparlar. Lavaboya gitmeye kalkan Kayla, Leyla Hanım ve Meriç’in kuzeni Demir’in sesini duyar.

busra kucuk kotu ocuk 4Demir, Leyla Hanım’ı onun duymaması gerektiği mevzusunda uyarırken aslına bakarsak; onun bu sırdan haberdar bulunduğunu anlamış olur. Semih’e haber verir. Semih’in bildiri attığı adrese gittiğinde gerçekle acı bir halde yüzleşirler. Aslen Meriç’in babası, karısının onu aldattığını öğrenince onu aldatmıştır. Semih’in babası ise ihaleden ilkin babasına fotoğrafları göstererek ihaleden çekilmesine sebep olmuştur. Kayla bu durumda ne yapacağını bilmesi imkansız. Bundan dolayı Meriç bunu duyunca yıkılacaktır. İki gün sonunda Eraltay ailesinin kızının doğum gününe davetlidirler. Evde ne giyeceğini düşünürken Meriç, ona annesinin kıyafetini armağan eder. Davetten ilkin beraber yiyecek yemeye karar verirler. Duygusal bir yemekte Meriç ona gelecekteki planlarından bahseder. Kayla ile beraber plan kurması onu şaşırtır. Dans ederken ona yüzük uzatarak onunla olup olmadığını sorar ve tamam demesini ister. Tamam yanıtını alınca ise sesinde ki hayal kırıklığı belirgin bellidir. Meriç, Kayla’ya oyun oynamış ve saklamış olduğu şeyi söylemesi için ona fırsat yaratmıştır. Aslen her şeyi öğrenmiş ve onun söylemesini beklemişti. ama Kayla, söylemeyince onun en oldukça yaralı olduğu yerden, ailesinden vurarak terk eder.

Meriç gittikten sekiz ay sonrasında Kayla tamamen başka birine dönüşür. Saçı, giysileri, onu hatırlatacak her şeyden firar etmiştir. Meriç gittiği ilk zamanlar Kayla için zor olmuş ve babası evlenmeyi ertelemişti. Kayla sekiz ayın sonunda yeni yeni toparlanır. Üniversite de tanıştığı Birce ise sanki onu yeniden hatırlatmak istercesine Kemik’in yenilendiğini ve oraya gitmek istediğini söyler. Başta kabul etmese de onun alınması ile kabul eder. Kemik’e Cansu ve Bora’yı da çağıran Kayla’ya orası asla iyi gelmez. Tanıdık yer ile anılar yeniden gözünde canlanır. Bora’nın söylediği sözler ile daha da canı yanar. Meriç o gitmesin diye ailesini, dostlarını bırakarak yurt dışına gitmiştir.

Aradan geçen günlerin arkasından Birce ile buluşmuş olduğu kafede; asla beklemediği anda karşısına çıkar. Aslen Meriç birçok kez uzaktan görse de ilk kere karşısına çıkmıştır. Kafeden kalktıklarında ise yanına gelmiş olarak; iş için geldiğini ve Ömer’in bir şey diyeceğini, bunun için karşılaşacaklarını söylediği için karşısına çıktığını söyler. Bu durumda Kayla ne yapacağını şaşırır.

bütün hepimiz Ömer’in evinde toplandığında; Sevinç ve Ömer evlilik kararını her insana açıklar. Ilkin nişan yapacaklarını ve üniversite bitince evleneceklerini söylerler. Bu yüzden nişanlarında dans etmeleri için kursa gideceklerini de eklerler. Nişan fikri iki aileyi de şaşırtsa da üniversiteden sonrasında evlenme kararlarına minnet duyan aileleri nişanı kabul eder. Her şeyi iki aile ayarlarken Sevinç ve Ömer’e yalnız kursa gitmek kalır. Meriç’i daha oldukça gören Kayla düşüncelerine engel olması imkansız. Artık yanlış şeyler düşünmeye adım atmıştır. Semih’in geldiği bigün iyice saçmalayarak Semih’i kendinden uzaklaştırır. Semih dans kursunda partner değiştirince, Kayla’nın partneri Meriç olur. Kayla bir türlü mana veremez. Hepimiz sanki Meriç’i savunmaya yemin etmiş gibidir. Kayla’nın da suçu olması durumunda her vaka da başkasını suçlamaktadır. Mutsuz olduğu şeylerde onun da oranı vardır.

Günler geçip nişan günü ulaştığında, aslına bakarsak her şeyin yeni yeni sevgiyle onarım edildiğini farklıdır. Aileler, aile olmayı yeni öğrenmiştir. Arkadaşları ile aralarında sır olmadan bir şeyler yapmayı yeni keşfetmişlerdir. Artık sırlar, gizemler, yalanlar yoktur. Masal şeklinde geçen nişanın arkasından Kayla gerçeğe uyanır. Anası ve babası onunla konuşmak istediğinde, Meriç hakkında bulunduğunu anlamış olur. Meriç, babasına Kayla’nın ne düşündüğünü ve ona neler söylediğini anlatmıştır. Babası ise Meriç söylediği için değil de ayrı insanoğlu oldukları için sevgilisi ile ilişkisini tamamlamıştır. Aslen kimsenin Meriç’ten bahsetmemesini Meriç istemiştir. Meriç ise tamamen yurt dışına taşınacaktır. Anası, Kayla’nın bunu bilmesini ister. Kayla aslına bakarsanız gittiğini söylese de kalbi gitmesini istemez. Meriç ona son kez bir şey bırakmıştır. Sergisine gelmesini ister.

Sergi günü ulaştığında Meriç, Kayla’nın gelmeyeceğini anlamış olur. Aynı saatlerde Kayla ise babası ve anası ile yurt dışına gidecektir. Babası yurt haricinde ki işlerin başına geçme sonucu almıştır. Kayla bu hayata yeni yeni alışırken; şimdi bambaşka bir hayata adım atmak üzeredir. Sergi bittiğinde Kayla’nın gelmeyeceğini anlayan Meriç, arkadaşlarının yanına gitmeye karar verir. Kim bilir ilk kere beraber güzel zaman geçireceklerdir. Otomobiline giderken O’nun o oldukça sevilmiş olduğu, mükemmel sesini duyar. Yapamamış, Meriç’i bırakıp gidememiştir. İkinci şanslarında turuncu umutları olacaktır.

Fena Çocuk serisini okumayan biri olarak, son kitap ile bu seri de hayatıma girmiş oldu. Kesinlikle oldukça sürükleyici olan bu kitapta kayboldum. Bir solukta okuduğum kitabı her insana tavsiye ederim. Meriç ve Kayla ile aşkın en güzel halini yaşamak dileğiyle.

Kaynak: http://kitap.yazarokur.com/kotu-cocuk-4

Ne düşünüyorsun?

0 Puanlar
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 50.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 50.000000%

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yazar/Author, Storyteller
Sağlık, beslenme, diyet, moda, stil, aşk, evlilik, güzellik, makyaj, anne, çocuk, bebek, hamilelik, alışveriş, kadın yaşamına dair konular kadinkitabi.com’da

Akıl Tutulması- Tuğba Sarıünal

Cenaze İşleri