in

Metabolizma Hızlandıran basit Çorba Tarifi

Metabolizma Hızlandıran basit Çorba Tarifi

Metabolizma hızlandırmak için organik gıdalardan faydalanmamız gerekmektedir. Organik besinler ile hazırlanan bir oldukca çay, kür ve çorba benzer biçimde içecekler ile sindirim sistemimizin iyi çalışmasını sağlayabilir ve kolayca kilo verebiliriz.

Kilo vermek için en mühim unsur; metabolizmadır. Metabolizması yavaş çalışan kişiler, azca yiyecek yeseler bile zayıflamaları zor olur. Tam tersi olarak ise metabolizması süratli çalışan kişiler, devamlı yiyecek yeseler bile yediklerini kısa sürede yakarlar ve kilo almazlar. Siz de sindirim sistemi sorunları yaşıyorsanız, metabolizmanızı hızlandıracak tavsiyelerimizi denemenizi tavsiye ederiz. Metabolizma hızlandırmak için bir oldukca organik tarifi web sitemizde bulabilirsiniz. Bunlarla beraber bu başlık altında yer verdiğimiz çorba tarifini de deneyerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Metabolizma Hızlandıran Kolay Çorba Tarifi

Metabolizma Hızlandıran Çorba Malzemeleri:

  • 1 tane orta boy kabak
  • 2 tane orta boy domates
  • 1 tane kırmızı kapya biber
  • 1 tane kuru soğan
  • Yarım demet maydanoz
  •  Yarım demet nane
  • 1 yiyecek kaşığı kadar zeytinyağı

Hazırlanışı:

  • Malzemelerin hepsini küçül parçalara ayırarak tencerede pişirin. Çorbaya ekleyeceğiniz su miktarı, çorba kıvamını ayarlamak için önemlidir. Eğer sulu kıvama haiz çorbaları seviyorsanız buna bakılırsa su eklemelisiniz. Daha katı çorbaları tüketmeyi tercih ediyorsanız yavaş yavaş su ilave edin.
  • Malzemelerin tümü yumuşayana kadar kaynadıktan sonrasında maydanoz ve naneyi ekleyip blenderdan geçirin. Blenderda ezdiğiniz malzemeler çorba görünümüne kavuşunca ocağı kapatın.
  • Oldukça hoş bir kokuya haiz olan bu çorbayı keyifle tüketeceğinizden eminiz.

Çorba ile metabolizma hızlandırmak için; çorba yanında ekmek tüketmemeye itina gösterin. Yiyeceklerden ilkin kesinlikle 1-2 kâse çorba için bu şekilde azca yiyecek yemiş olmuş olursunuz ve metabolizmanızı yormamış olmuş olursunuz. Bu çorbayı, sabah kahvaltı niyetine yada öğle, akşam yemeklerinde gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Hiçbir zararı olan gıda bulundurmayan, aksine oldukca yararlı olan bu çorbayı tüm aile bireylerine içirebilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

0 Puanlar
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yazar/Author, Storyteller
Sağlık, beslenme, diyet, moda, stil, aşk, evlilik, güzellik, makyaj, anne, çocuk, bebek, hamilelik, alışveriş, kadın yaşamına dair konular kadinkitabi.com’da

Günaydın Sızım-Songül Ünsal

Saçlarını İlk defa Boyayanlar için 5 İpucu