in

Love

Metabolizmamızı hızlandırmamız için 5 yöntem

Metabolizmamızı hızlandırmamız için 5 yöntem

Metabolizmamızı hızlandırmamız için 5 yöntem

Sağlıkla kilo vermek için metabolizma hızlandırma yöntemlerini paylaşıyoruz. Her biri denenmiş ve hakkaten işe yarayan metabolizma hızlandırma önerilerini siz de deneyin ve kilo verin!

C vitamini alarak hızı yükseltin!

Vücutta metabolizma hızlandırmak için C vitaminine gereksinim vardır. Her gün limon, greyfurt, mandalina, kivi, ananas, portakal benzer biçimde besinler tüketerek zayıflamaya başlayabilirsiniz. Mesela, sabahları limonlu su içebilir yada ara öğünde bir tane portakal yiyebilirsiniz.

Metabolizma gücü için kalsiyum alın!

Kalsiyum, yağ yakım metabolizmasını hızlandırıyor. En kuvvetli kalsiyum kaynakları ise yoğurt, süt, ayran ve kefir… Her gün, bu gıdalardan birini yada iki tanesini tertipli olarak tüketin. Mesela, ikindi ara öğününde tarçınlı süt için, akşam yemeğinden 2 saat sonrasında bir kase yoğurt kürü yiyin.

Spor yaparak metabolizmayı hızlandırın!

Kilo vermek isteyenler spor yapmaktan kaçınıyor. Oysaki, metabolizma hızlandırma ve süratli zayıflamak için spor yapmak gerekiyor. Ağır egzersizlere asla gerek yok. Mesela, her gün 30 dakika yürüyüş yapın yada günde 10.000 adım atın. Zaman içinde, metabolizma hızı terfi edecektir.

Metabolizmamızı hızlandırmamız için 5 yöntem

Yağ yakıcı yiyeceklerle beslenin!

Yumurta, hindi eti, ananas, badem, ceviz, süt, roka, maydanoz, limon benzer biçimde besinler yağ yakmayı hızlandırır. Metabolizmayı güçlendirip kilo vermeyi daha kolay hale getirir. Mesela, sabah kahvaltısında bir tane haşlanmış yumurta yiyin. Yanında bir avuç içi kadar ceviz yada badem olsun. Doyana kadar maydanoz yada roka yiyin. Tertipli beslenmeyle metabolizma hızı yükselecek ve sağlıkla kilo vereceksiniz.

Kesinlikle fakat kesinlikle su için!

Kilo vermek için araştırma yaptığınızda, karşınıza kesinlikle su için tavsiyesi çıkıyordur. Bundan dolayı, bu doğru! Hem metabolizma hızlandırma hem iştah kontrolü için her gün 2 litre su için. Su içme alışkanlığı kazanmak için görünür bir yerde sürahi ve bardak olsun. Ek olarak, telefonunuza saat başı su içmenizi hatırlatacak alarm kurun.

Limonlu suyun gücünden yararlanın!

Metabolizma hızlandırma şekillerinde ilk olarak C vitamini içeren limon tüketmenizden bahsetmiştik. Limonlu su içerek, kolaylıkla kilo verebilirsiniz. Derhal, aşağıdaki fotoğrafa tıklayın ve limonlu suyun faydalarını okuyun.

Ne düşünüyorsun?

0 Puanlar
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yazar/Author, Storyteller
Sağlık, beslenme, diyet, moda, stil, aşk, evlilik, güzellik, makyaj, anne, çocuk, bebek, hamilelik, alışveriş, kadın yaşamına dair konular kadinkitabi.com’da

Yanlış Anlama

Sonbaharda depresyonla başa çıkmanın 5 yolu