in

MHPli Erdemden sözleşmeli öğretmen çağrısı

#kadinkitabi #Haber #Gündem #magazin #kadin #kadinkitabi #Haber #Gündem #magazin #kadin

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, dün gerçekleşen genel kurulda, PICTES’te görevli sözleşmeli öğretmenlere dikkat çekti.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü’ne bağlı Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi’nde  (PICTES) görev yapan 6 bin öğretmen bulunuyor.

KPSS VE MÜLAKATLA SEÇİLDİLER, PROJE BİTİNCE İŞSİZ KALACAKLAR

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ve mülakatla göreve gelmelerinin yanında, Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) ve hizmet içi eğitimlerle tam donanımlı hale getirilmiş olan 6 bin öğretmen PICTES bittiğinde işsiz kalacak.

PICTES’in bitiş tarihi 2018 Ağustos ayı olarak belirlendi. Proje sonunda işsiz kalacak öğretmenler, proje sonunda sözleşmeli öğretmenliğe MEB bünyesinde sözleşmeli öğretmenliğe devam edebilmeyi talep ediyor.

MHP, MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

Proje bazlı sözleşmeli öğretmenlerin sesini MHP milletvekili Arzu Erdem, duydu. Dün gerçekleşen genel kurulda laf alan Erdem, PICTES’de görevli sözleşmeli öğretmenler için şu ifadeleri kullandı:

MHP’li Erdem’den sözleşmeli öğretmen çağrısı VİDEO

“TÜRK MİLLETİNİN KALBİNİN ZENGİNLİĞİ”

“3,5 milyon Suriyeli mülteci geldi. Her ne kadar bunlara “misafir” desek de misafirin kalıcılığı…Yani, süre olarak “misafir” dememek gerekiyor artık, ülkemize yerleştiler. Bu anlamda, Türk milletinin tekrar kalbinin zenginliği, mazlumun yanında olma isteği, tabii ki, gerçekten aka önem arz etmekte.

“PROJE BİTİMİNDE ÖĞRETMENLERE SAHİP ÇIKILMALI”

Bunlarla ilgili eğitim veren, emek veren öğretmenlerimiz var. Öğretmenlerimizin, Suriyeli öğrencilerle ilgili, özellikle Türk eğitim sistemine entegrasyonunun sağlanması, projelerde görev yapan 6 bin KPSS ve mülakatla atanmış öğretmene proje bitiminde sahip çıkılması gerekiyor; orada da yine, mutsuz bir kitlenin oluşmasına yol açmamak gerekiyor.”

Ne düşünüyorsun?

0 Puanlar
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yazar/Author, Storyteller
Sağlık, beslenme, diyet, moda, stil, aşk, evlilik, güzellik, makyaj, anne, çocuk, bebek, hamilelik, alışveriş, kadın yaşamına dair konular kadinkitabi.com’da

Liseli öğrencilerin kemerli kavgası 3 yaralı

Bir haftada 32 terörist etkisiz hale getirildi