in

Mücadele Sözleri

Mücadele Sözleri

Mücadele Sözleri Sayfa İçeriği: Mücadele Sözleri Kısa, Mücadele Sözleri Feysbuk, Hayatla Mücadele Sözleri, Zorluklarla Mücadele Sözleri, Aşk Mücadele Sözleri, Mücadele İle İlgili Güzel Sözler, Mücadele Etmek İle İlgili Sözler 

Bu güzel sayfamızda sizler için en güzel mücadele sözlerini hazırladık. Sayfamızdaki mücadele ile ilgili anlamlı sözleri feysbuk, twitter ve whatsapp ile sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Manşet: Aşk mücadelesi değil, savaşım aşkı içinde ol. Peyami Safa Yaşam, inanmak ve savaşım etmektir. Hz. HüseyinSabır, boyun eğmek değil, savaşım etmektir. Hz. Ömer Savaşım benim hayatımdır. Nelson MandelaAşk mücadelesi değil, savaşım aşkı içinde ol. Peyami Safa Yaşamak için, savaşım şarttır.

Mustafa Kemal Mustafa Kemal AtatürkKendisi ile mücadele eden insan, en kıymetli insandır. R.BrowningGülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yapmış oldu. MevlanaZaferin büyüklüğü, mücadelenin zorluğu ile ölçülür. GrillparzerHiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez. La FontaineKıymetli olan hiçbir şey, hayatta mücadelesiz kazanılamaz. Jackson Brownİnsanı mutlu eden, savaşım ve zaferdir. Arthur SchopenhauerSenin için savaşım etmeyen insan, bir tek gitmeni bekliyordur. Bob MarleyZorluklar, başarının kıymetini artıran süslerdir.

Mücadele Sözleri

Moliereİmkânsızlık yalnız sersemlerin sözlüğünde bulunan bir kelimedir. Napolyonİnsanın kıymetini meydana çıkaran uğramış olduğu zorluklardır. A.ThieresKıymetli olan hiçbir şey, hayatta mücadelesiz kazanılamaz. Jackson Brown En büyük fenalık, zorluklara karşı koyamamak zafiyetinden gelir.

Goethe İnsanlar içinde, kanunsuz mücadeleden daha korkulu bir şey yoktur. AristotelesBir işi en zor yanından düşün ki yaparken güçlük çekmeyesin. Samuel JohnsonSavaşım edilecek bir yol daha var ise, hiçbir şey ümitsiz değildir. Karayip KorsanlarıYaşamın nimetlerini kıymetini anlamamızı elde eden, yaşamın zahmetleridir. GoetheHayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın söylediğini yapmaktır. Walter BagehotHiçbir şey zor değildir, yeter ki onu küçük parçalara ayırmasını bilelim.

Henry Fordİnsanların en büyük dostları zorluklardır, bu sebeple insanı karşılaşmış olduğu zorluklar kuvvetlendirir. GassionBir kez değil, yüzlerce kez yenilseniz de mücadeleyi bırakmayınız. George WashingtonBizim ihtiyacımız olan insanoğlu, olanaksız üstüne uzmanlık yapmış kimselerdir. Thedore RoethkeBir kez değil, yüzlerce kez yenilseniz de mücadeleyi bırakmayınız.

Mücadele Sözleri

George WashingtonYaşamın en büyük dramı; insanların yok olması değil, mücadeleden yılmasıdır. Cemil MeriçYaşam iyi kartlara haiz olma değil, kimi zaman fena bir eli iyi oynama meselesidir. Jack LondonÇaresiz olmadığımızı anımsamak yararlıdır, devamlı yapabileceğimiz bir şeyler vardır. Carla GorrellUçurtmalar rüzgar gücü ile değil, o güce karşı koydukları için yükselirler. William ChurchillMücadelesiz yaşam, tabutunun tahtası çürümeden adı unutulup gidenlerin yaşamı olabilir. Falih Rıfkı AtaySavaşım olmasaydı insanların arasındaki fark olmazdı. Tanrı bu yüzden parayı yarattı.

James HetfieldŞimdiye kadar insanoğlu doğayla savaşım etti. Bundan sonrasında ise kendi doğasıyla savaşım edecek. Dennis GaborDevamlı düşünceli olun, bu sebeple karşılaştığınız hepimiz minimum sizin kadar sıkıntılı bir savaşım veriyor. İan MaclarenVe nerede birileri özgür olmak için savaşım ediyorsa, onların gözüne bak anne, beni göreceksin. John SteinbeckHakkaniyet devletin amacıdır. Sivil toplumun amacıdır. Hakkaniyet için daima savaşım edilecektir.

Alexader HamiltonKaybedeceğini bile bile niçin savaşım ediyorsun dedi, öleceğini bile bile yaşadığını unutmuştu o an. Bozmadım. Özdemir AsafSadece kış ulaştığında, soğuklar bastığındadır ki çam ve selvinin sonuna dek direndiğini görürsün. ConfuciusAkıllı ve yürekli bir iş adamının her sabah masasının başına otururken çekeceği besmele şudur; “bakalım bugün karşımıza ne benzer biçimde zorluklar çıkacak! GassionBir problemin kuvvet bulunduğunu bana söyleme; eğer o kuvvet olmasaydı, aslına bakarsanız bir sorun olmazdı.

Ferdinand FochKarşınıza bir güçlük çıkmış oldu mu, şikâyet etmeyin, tersine Tanrı’a şükredin. Bundan dolayı size zekânızı işletmek, kuvvet ve kuvvetinizi göstermek fırsatını vermiştir. GassionDünyadaki en mühim şey zafer değil, yarıştır. temel olan kazanmak değil iyi savaşmış olmaktır.

Pierre de CoubertinBazı düşüncesiz, bilgisiz, tembel adamlar, vakaların zatına değil, kolay görünüşlerine dikkat ederek; talihten, şanstan, vesaireden bahsederler ve bir insanın zenginleşmesi yada başarıları karşısında, ne talihli yada ne talihli adam derler.  Bunlar bu insanların deneyim kazanmak için açıktan mücadeleleri, çektikleri eziyetleri, katlandıkları fedakarlıkları, sarfettikleri gayretleri zerre kadar düşünmezler ve yalnız işin berrak tarafını görürler ve buna da şans, talih yada uğur adını takarlar. James Ailen

Ne düşünüyorsun?

0 Puanlar
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yazar/Author, Storyteller
Sağlık, beslenme, diyet, moda, stil, aşk, evlilik, güzellik, makyaj, anne, çocuk, bebek, hamilelik, alışveriş, kadın yaşamına dair konular kadinkitabi.com’da

Çay nasıl güzel demlenir?

burçlara göre bayanlar ne ister ?